Космічне

Чорна діра — страхітливий об’єкт всесвіту

Чи знаєте ви, що таке чорна діра? Насправді, під дане визначення можуть підходити різні астрофізичні об’єкти. Наприклад, раніше так називали коллапсирующие і застиглі зірки.

Чорна діра – це область простору-часу, в якій надзвичайно величезна гравітаційне тяжіння. Причому покинути межі цієї області неможливо. Навіть у тому випадку, якщо об’єкти рухаються зі швидкістю світла. Більше того, сам світ потрапляє в неї безповоротно.

Загалом, існування таких областей виходить з теорії гравітації і загальної теорії відносності. Вони найкраще передбачають можливість утворення цих щільних і масивних астрономічних об’єктів.

Трохи теорії

Як би не хотілося, але тут без наукових термінів не обійтися. Дуже складна і неоднозначна структура.

Простір-час є фізичною моделлю, яка доповнює простір рівноправним тимчасовим виміром. В результаті утворюється теоретико-фізична система, звана просторово-часовим континуумом.

Власне кажучи, в космології простір-час об’єднує простір і час в єдину абстрактну .

У фізиці континуум являє собою суцільну середу, тобто систему з нескінченним числом внутрішніх координат переміщення або ступенів свободи.

Що цікаво, чорна діра володіє таким дивним властивістю, як гравітаційна сингулярність.

Оскільки в ній неможливо прокласти пряму лінію руху і воно викривляється, потрапляючи в область. При цьому величини, які описують гравітаційний ділянку, стають невизначеними і нескінченними.
Варто відзначити, що сингулярність чорної діри ховається за горизонтом подій.

А ось горизонт подій чорної діри це її уявна межа. Саме за ці межі нічого не може вирватися. Можна сказати, що це двері, що відкриваються в одну сторону.

Чому чорна діра називається чорною

Отже, чорна діра засмоктує своєю силою гравітації все, що знаходиться поруч або наближається до неї. Однак ніщо не виходить назад за горизонт подій. Як вже зазначалося, сонячне світло потрапляє в неї і не може вибратися за межі. Відповідно, без світлового випромінювання їх не видно, а на їх місці тільки тьма.

Що таке чорна діра в космосі простою мовою

Вважається, що чорна діра є якоюсь безоднею в космосі, точкою неповернення.

По правді кажучи, подібні області – це велика загадка і таємниця для нас. Оскільки ми мало знаємо про них. Найімовірніше, це не просто об’єдналися частинки матерії, а потужне скупчення гравітації.

В принципі, чорну діру можна назвати провалом у просторі. А може бути, що окрема чорна діра являє собою портал в інший Всесвіт, або в інший час в одній і тій же Всесвіту.