Космічне

Чи існують чорні діри у всесвіті

Чи існують чорні діри насправді? Довгий час вони були лише гіпотетичними об’єктами. А багато хто вважав, що чорних дір не існує.

Зрозуміло, такі об’єкти Всесвіту неможливо побачити чи розгледіти в звичайний . Однак це не означає, що їх немає. Адже ми багато чого не бачимо. При цьому в космосі безліч об’єктів і тел.

Докази існування чорних дір

Зараз є чимало наглядової доказів того, що у Всесвіті існують щільні масивні об’єкти, не випромінюючі світло. Їх можна виявити завдяки величезній гравітації. Наприклад, під час руху зірок або газопилових хмар, які знаходяться недалеко від цих об’єктів. Також виникає ефект гравітаційного лінзування.

До того ж, області простору-часу не мають твердої поверхні або оболонки. Відповідно, при спостереженні за такою областю відзначається менший викид частинок, ніж у об’єктів з твердою поверхнею. А значить частина речовини потрапляє за горизонт подій чорної діри, і ми його вже не побачимо.

Гравітаційне лінзування – ефект спотворення об’єкта, а точніше того, що знаходиться за ним. Тобто одне тіло змінює своїм гравітаційним полем напрямок розповсюдження електромагнітного випромінювання від іншого об’єкта.

У 1971 році була відкрита перша чорна діра Лебідь X-1. Правда, спочатку це джерело рентгенівського випромінювання галактики був лише кандидатом у дірки. Але подальші дослідження показали, що він є подвійною системою, де один компонент – чорна діра масою приблизно 14,8 сонячних мас.

Головним чином, крапка в питанні існують чи ні чорні діри поставили 10 квітня 2019 року. Саме тоді вперше вчені отримали знімки надмасивної діри в центрі еліптичної галактики . Ця дуже велика галактика в сузір’ї Діви, віддалена від Землі майже на 54 млн світлових років.

Отже, доведено існування чорних дір? Звичайно ж, так!

Завдяки багатьом вченим, а також їх досліджень ми вже трохи наблизилися до них та інших об’єктів Всесвіту.

На даний момент виявлено безліч подібних областей. Як стверджують вчені, в кожній галактиці існують чорні діри, як мінімум одна. Більше того, зараз постійно з’являються нові дані про цих складних об’єктах.