Космічне

Нібіру — стародавня міфічна планета

Існують різні думки про Нібіру, правда багато з них суперечать сучасним уявленням про Всесвіт. Насправді вченим не вдалося виявити чи знайти докази існування цієї загадкової планети.

Чи є насправді Нібіру

Перш за все, її пов’язують з давньою міфологією. Вперше поняття Нібіру з’явилося в міфах народу Стародавньої Месопотамії. Вони говорили на шумерському і аккадскій мовами.

Її пов’язують з богом Мардуком, так як вона згадується в міф «Енума еліша». У ньому описується піднесення верховного божества Вавилона.

Як правило, легенди про небесні об’єкти розповідають історію про те, як, чому і де вони з’явилися. Однак не в цьому випадку.

Ймовірно, визначити чим є Нібіру та її місцезнаходження не виходить з-за складного астрономічного тлумачення. По-перше, давня розташування зірок відрізняється від сучасного через їх руху. А по-друге, точки весняного та осіннього рівнодень поступово зміщуються.

Варто зазначити, що у шумерів Полярною зіркою була Альфа сузір’я (Тубан). У той час вважалося, що Земля плоска і її омиває океан або море Тіамат.

Цікаво, що міф про Мардуке і убитого ним дракона Тіамат має схожі риси з легендами інших народів. Наприклад, міф Давньої Греції оповідає про , який також переміг дракона. До того ж простежується схожість з індійської історією про бога Індра, убив змія Врітра.

За деякими припущеннями, Нібіру – це місце перетину, що розмежовує небесний екватор. Крім того, Тіамат відображає Чумацький Шлях або його темну смугу в середині, а Нібіру знаходиться на Чумацькому шляху.

Енума еліша: уривки з вавилонського міфу космогонического

Він рік розділив – накреслив малюнок:
Дванадцять місяців зоряних він розставив по три [зодіак].
Коли ж він накреслив на небі малюнок днів року,
Закріпив він стоянку Неберу, щоб центр вказати всім зіркам.
Ніхто б не зблудив, не став би недбалий!

З допомогою Не-беру тримає він [Мардук] перетин небес і підземного світу,
Не перетинають вони ні зверху, ні знизу, а чекають його.
Не-беру його зірка, поставлена їм виблискувати в небі,
Нехай він стоїть на небесній сходах, щоб вони могли бачити його.
Так, він той хто безперервно без відпочинку перетинає Море [Тіамат, небо, Чумацький Шлях],
Нехай його ім’я буде Не-беру, хто тримає її середину,
Нехай він фіксує шляху небесних зірок,
Нехай він пасе всіх богів як овець,
Нехай він пов’язує Тіа-мат і тримає її життя в смертельній небезпеці,

Сучасні гіпотези

Втім, є ті, хто вважає Нібіру астрономічним об’єктом. Але ні одне космічне тіло не підходить під опис, бо як одні згадувалися поряд з нею як окремі об’єкти, а інші не були видимі з Землі.

Інші припускають, що Нібіру – це будь-яка небесна точка або видимий астрономічний об’єкт, що відзначають рівнодення.

Кінець світу

По правді кажучи, є ще одна цікава теорія про Нібіру – ніби це планета X, у якої раз в 3600 років еліптична орбіта в перигелії перетинається з Сонячною системою в області між і .
Більш того, за деякими твердженнями звідти до нас прилітають інопланетяни і жителі позаземних цивілізацій.

До того ж, прихильники даної теорії передбачали в 2012 році кінець світу для Землі. Вони пророкували, що Нібіру пролетить поблизу нашої планети і її гравітація призведе до катастрофи.

До речі, саме ця лжетеория була відомою і популярною. Багато і справді вірили, що таємничий об’єкт коли-небудь зіткнеться із Землею пролетить настільки близько, що знищить все навколо.

Насправді ж, це просто вигадка. Ми знаходимося в стадії вивчення і дослідження нашого Всесвіту. І дізналися багато нового про її устрій. Як мінімум, ми знаємо, що все рухається по своїх орбітах, і можемо розрахувати рух різних тел.

Навіть зараз вчені спостерігають за космічним простором і об’єктами, стежать за навколоземною орбітою. Тим більше безліч різних супутників, станцій і спеціальних пристроїв знаходяться в просторах космосу.
А значить не варто побоюватися і вірити в кінець світу. Принаймні, якщо він і настане, то точно не за Нібіру.