Космічне

Як відбувається утворення чорних дір у всесвіті

З тих пір, як вдалося знайти першу область простору-часу і довести їх існування, науковців хвилює питання, як відбувається утворення чорних дір. Адже розкриття таємниці їхньої появи допоможе у вивченні та дослідженні цих незвичайних об’єктів Всесвіту.

Чорна діра

Як утворюються чорні діри

Так як людство ще мало знає про них, то існує багато думок про природу їх походження. Наприклад, ці загадкові ділянки пов’язують з фантастичними розповідями, інопланетянами і іншими світами. Однак, по-моєму, не варто змішувати реальність з вигадками.

Тут ми коротко розглянемо основні ідеї і теорії, які допоможуть нам зрозуміти звідки з’явилися чорні діри.

На даний момент вважається, що є чотири варіанти як відбувається утворення чорних дір. Одні з них засновані на фізичних законах і законах Всесвіту, а інші носять гіпотетичний характер.

Нейтронна зірка

Звідки взялася чорна діра: реалістичні сценарії

  1. Гравітаційний колапс масивної зірки. Він відбувається в кінці життя зірок з масою більше 20 сонячних мас.

Коли всередині такої зірки закінчується паливо, припиняються термоядерні реакції. А вони, як відомо, перешкоджають гравітаційному стиску за рахунок підтримки високого тиску в надрах. Отже, коли реакції всередині світила більше не відбуваються, то під дією власної гравітації її ядро стискається.

Гравітаційний колапс зірки

Залежно від своєї маси вона зможе еволюціонувати в сверхплотную нейтронну зірку або буде далі стискатися і перетвориться на чорну діру.

2. Колапс центральної частини галактики або протогалактического газу. Власне, відбувається аналогічний процес стиснення не тільки зірок, але і міжзоряного газу. У цьому випадку в космосі з’являються надмасивні чорні діри масою близько 20 млрд сонць.

Гіпотези: як народжувалася чорна діра

Як вважають вчені, ці утворення чорних дір можливо не тільки шляхом колапсу. Наприклад, за однією з теорій виникнення чорних дір почалося відразу після Великого Вибуху. Такі, до речі, називаються первинними. Вони з’явилися в надщільний матерії в момент розширення Всесвіту.

Теорія Великого вибуху

Крім того, гіпотетично формування чорних дір можливо в ядерних реакціях високих енергій. При цьому утворюються так звані квантові чорні діри.

Зараз вчені намагаються створювати подібні об’єкти на Великому адронному колайдері. І можливо, в майбутньому ми зможемо вивчати області простору-часу безпосередньо на Землі.

Джерело:

Instagram: