Сад та город

Мої правила літньої обрізки малини, які дають відмінний результат

Обрізка малини – одна з обов’язкових заходів по догляду за рослиною. Процедура дозволяє підтримувати чагарник в належному вигляді, запобігає появу і розвиток різних захворювань і комах-шкідників. Хочу детальніше розповісти, як правильно здійснити захід.

Для чого потрібна обрізка малини влітку

Обов’язкову обрізку малиннику проводжу восени і навесні. У цей період видаляю:

  • знищені пагони;
  • зламані;
  • пагони;
  • з ознаками захворювання.

Щоб отримати високий врожай смачної і корисної ягоди, раджу провести і проміжну влітку, в середині липня. Оскільки саме в цей час чагарник активно нарощує зелену масу.

Якщо її вчасно не видалити, то відбудеться загущення посадки і як наслідок:

  • Урожай буде дрібним. Оскільки ягодам для розвитку не буде вистачати сонячного світла. Крім того, молода поросль забирає у материнської рослини багато сил і поживних елементів.
  • Кущі будуть погано провітрюватися. Це стає причиною підвищеної вологості, появи і розвитку хвороб та комах-шкідників.

Тому для поліпшення аерації посадки в якості профілактики від комах і для підвищення плодоношення проводжу цю процедуру.

Правила обрізки

Влітку я раджу скористатися методом подвійного обрізки. Для цього в перших числах червня укорочую на 65 см пагони висотою 1-1,2 м. Так відбувається перерозподіл поживних речовин до бічних нирок, і восени на них з’являються молоді гілки довжиною до 50 см

Після закінчення плодоношення повністю вирізую пагони, що відплодоносили, оскільки рослина вже не буде формувати на них урожай. Такі гілки обрізаю до рівня грунту, не залишаючи пеньків, – вони можуть стати джерелом зараження рослини.

Щоб підвищити врожайність малиннику в майбутньому році, рекомендую молоді пагони поточного року обрізати на довжину олівця. Захід раджу здійснити в середині липня. Воно дозволить прискорити утворення нових пагонів, суттєво збільшити їх кількість.

Крім того, я помітив, якщо між кущами малини багато вільного місця, за допомогою літньої обрізки воно заповнюється молодими рослинами. Тим самим збільшується плодоношення.

Обов’язково вирізаю всю поросль. Потім землю навколо кущів перекопую на штик лопати, відступивши від центру куща 50-60 див Всі корені, які трапляються, вибираю і викидаю. Такий захід дозволяє істотно знизити кількість порослі.

Захід здійснюю в теплий, сухий день. Інструмент використовую гострий, ретельно продезінфікований в розчині марганцівки.

Обрізка ремонтантної малини

Такі сорти плодоносять послідовно, кілька разів за сезон. В першу хвилю збираю найбільший урожай. У другу і наступні – більш дрібні. Такий чагарник влітку потребує лише санітарної обрізки.

Рекомендую видалити:

  • сухі пагони;
  • зламані;
  • з ознаками захворювання;
  • неправильно ростуть.

Таким чином відбувається зміцнення чагарнику. Імунітет рослини підвищується.

Обрізка малини влітку дає можливість молодим формується втечам отримати максимальну кількість поживних речовин, зміцнити кореневу систему для нормального росту і розвитку рослини.