Садівникам

Білий наліт на кропі — що це таке, звідки береться і як я з ним успішно борюся

Борошниста роса є частою причиною появи білого нальоту на кропі. Хвороба розвивається внаслідок високого рівня вологості та низької температури. Грибок розносять комахи: попелиці, мурахи і т. д. Спори можуть перебувати в листі і рослинах.

Особливості захворювання

Білий наліт спочатку з’являється на листках, а потім на стеблах кропу. Плями легко стерти рукою. З часом наліт ущільнюється, нагадуючи борошно.

Хвороба має наступні характеристики:

  • швидке поширення;
  • уповільнення процесу

Кріп, уражений борошнистою росою, дуже швидко втрачає смакові властивості і приємний запах.

Заходи з порятунку врожаю

Щоб зупинити розвиток хвороби, необхідно постійно стежити за станом зелені. Обробка полягає у використанні биофунгицидов. Вони є безпечними для навколишнього середовища і людини.

При сильному ураженні потрібно використовувати хімічні засоби. Уражені кущі слід закопувати або спалювати.

Препарати, які допомагають у боротьбі

Одним з кращих препаратів є «Фітоспорин». Це безпечний засіб з основною речовиною – природної бактеріальною культурою. Продається у пастоподібному стані і порошку.

Препарат краще використовувати як профілактику, а також на початковому етапі захворювання. На запущеній стадії використовують «Фітоспорін-реаніматор».

«Псевдобактерин» є біологічним фунгіцидом, який показує результат безпосередньо після обробки. Препарат є екологічно безпечним. Урожай можна їсти, добре промивши водою. Засіб продається в рідкому вигляді.

Препарат «Топаз» відмінно показує себе проти грибкових захворювань. Захисний ефект проявляється через 30-40 хвилин після процедури. Дія препарату 4 тижні.

Засіб «Байлетон» є фунгіцидом, що мають захисний та лікувальний ефект. Він помітний через 2 години після процедури. Засіб помірно небезпечно для людей. Щоб приготувати розчин, потрібно взяти 1 г засобу і літр води.

«Тіовіт Джет» продається в гранулах. На 80 % цей фунгіцид складається з сірки. Препарат потрібно розчиняти у воді. Засіб використовують при температурі від 20 до 28 градусів тепла. При розпиленні на рослини його потрібно постійно помішувати. Даний засіб є помірно небезпечним для людини.

Можна використовувати самостійно приготований розчин питної або кальцинованої соди. Треба взяти 25 г соди і змішати з п’ятьма літрами окропу. Туди додати 25 г мила господарського. Все це остуджують і потім обприскують рослини. Обробка проводиться 2 рази з інтервалом у тиждень.