Садівникам

Як уникнути основних помилок при вирощуванні томатів — 6 пунктів, на які треба звернути увагу

Який це город, якщо в ньому не вирощують томати? Щороку навесні наші підвіконня рясніють зеленою розсадою. І кожен городник знає, що помідор – рослина вимоглива і примхлива у догляді. Щонайменша помилка може вплинути на врожай. Існують деякі загальні помилки у вирощуванні цієї овочевої культури. Сьогодні я розповім, як їх уникнути і досягти високої врожайності ваших томатів.

Загальні правила

Для успішного вирощування помідорової розсади необхідно кілька основних умов: достатній полив, підживлення, обробка, сонячне світло і правильний температурний режим. Недотримання цих пунктів призводить до хвороб і скорочення врожаю. Розберемося по порядку.

Неправильний полив

Вода – основне джерело поживних речовин для будь-якої рослини, і помідори не є винятком. Без достатньої вологи все живе гине. Однак надлишок зволоження теж здатний заподіяти шкоду, стати причиною появи грибка і хвороб.

Полив томатів залежить від погодних і кліматичних умов. Парникові овочі поливати необхідно регулярно і рясно, не рідше 1 рази в тиждень, під корінь. Ґрунтові рослини поливають у міру підсихання верхнього шару грунту.

Зайвий сонячне світло

Помідорні листя дуже чутливі до сонячних опіків. Якщо ваші рослини посаджені на сонячних місцях, то у спекотний, посушливий період літа активне сонце здатне погубити їх.

Тому в полуденні години кущики томатів бажано притіняти. Проте в регіонах з прохолодним кліматом сонце не таке пекуче, і помідори відчувають себе комфортно навіть в посушливі літні періоди.

Зайва підживлення

Протягом всього вегетативного періоду томати потрібно обов’язково підгодовувати. Необхідно пам’ятати, що надмірне внесення азотних добрив провокує зростання зелені, і у рослини не залишається сил на формування зав’язі і плодів.

А ось дефіцит калію і фосфору призводить до обпадання квіток. Крім органічних підживлень обов’язково внесіть в грунт фосфорні та калійні сполуки.

Обрізка кущів

При вирощуванні томатів в регіонах з теплим сонячним кліматом обрізати листя і бадилля вкрай не бажано, оскільки саме зелень рятує стебло і плоди від пекучого сонця і опіків.

Проте в місцях з вологим кліматом зайва зелень провокує появі цвілі і грибка, внаслідок чого плоди загнивають. Для поліпшення циркуляції повітря та профілактики багатьох захворювань частина листя у помідорів зрізують і спалюють.

Невиправдане лікування

Деякі городники, особливо з невеликим досвідом, приймають ряд природних процесів, що відбуваються з рослиною, за захворювання. Щоб допомогти кущах, вони починають невиправдано лікувати помідорну бадилля, провокуючи нові захворювання.

Наприклад, часткове скидання листя – звичайне явище для овочів, формують плоди. Або дуже тонкий і слабкий стебло. Іноді досить прибрати кілька нижніх листків у втечі, і помідорний кущ відразу зміцніє.

Неправильні умови вирощування

Величезна кількість виведених помідорних сортів диктує і різні умови для їх культивування. Деякі види томатів призначені тільки для тепличного вирощування, і висадка такої розсади у відкритий грунт призведе до хвороб рослини і низької врожайності. Інші сорти, більш стійкі до низьких температур і атак шкідників, навпаки, комфортніше почуватимуться на відкритому повітрі. Окремі види низькорослих томатів і зовсім здатні відмінно рости в квіткових горщиках в умовах квартири.

Виростити здорові помідорні кущі досить складно. Наведені поради дозволять вам уникнути багатьох помилок на шляху до томатному врожаю.