Батьківство

6 ознак того, що ти плекаєш маніпулятора

Діти вміють маніпулювати батьками, і є кілька ознак, які можуть це побачити. Не варто думати, що дитина не здатна на маніпуляції.

  • У маленькому віці він робить це неусвідомлено, оскільки випадковим чином методом проб знаходить важелі управління мамою і татом.
  • У більш старшому віці він робить це усвідомлено, коли бачить на прикладі батьків або в оточенні, мультики, фільми.

Розглянемо 6 ознак, що малюк вами маніпулює.

Почуття провини

Якщо після розмови з чадом ви відчуваєте себе винуватим, то швидше за все це маніпуляція.

Діти часто говорять фрази «ти погана мама», «ви мені нічого не дозволяєте», і подібні.

Але, не можна із-за почуття провини намагатися стати ідеальним батьком. Пам’ятайте, що ви можете бути поганим на думку дитини у деяких ситуаціях, якщо це не приносить йому шкоди.

Безсилля

Часто діти ігнорують прохання і йдуть від розмов. У такому випадку батьки відчувають власне безсилля, і найчастіше роблять все за чадо. Але, такий підхід призведе до розвитку безвідповідальності чада.

Постійно шкодуєте

Коли малюк приходить додому і каже, що все погано, то мама біжить його жаліти. І це нормально, якщо у малюка був поганий день, його образили, то потрібно проявити турботу.

Але, якщо ця ситуація продовжує повторюватися регулярно, то має місце маніпуляція.

  • Таким чином малюк отримує любов і увагу.

Лють і безсилля одночасно

Часто діти починають порівнювати маму з татом, бабусею чи іншою людиною з близького оточення не в її користь. У такій ситуації ви відчуваєте злість і безсилля.

  • Але, треба розуміти, що для малюка другий чоловік лучше тільки тому, що він не встановлює обмежень, наприклад, дозволяє цілий день дивитися мультики.

Треба домовитися з усіма членами сім’ї про однакові правила для чада.

Переведення стрілок на батьків

Часто діти починають переводити стрілки на батьків.

Наприклад, – «Ви забороняєте мені брехати, а самі брешете».

Тут важливо проаналізувати власну поведінку. Не варто обіцяти дитині те, що ви не можете виконати, важливо показувати гідний приклад.

Для вас дитина – центр світу

Це нормальне відчуття тільки в перший рік його життя, коли він постійно потребує вашої уваги. Далі потрібно поступово показувати, що у вас теж є свої потреби, як і у інших людей.

Виростити маніпулятора нескладно, але від цього постраждаєте в першу чергу ви. Тому важливо вміти вибудовувати кордони і вміти домовлятися з дітьми.