Садівникам

Як я саджу картоплю, щоб виростити рекордний урожай: 4 відмінних способи з мого арсеналу

Картопля входить в наш повсякденний харчовий раціон. Кількість страв, які можна приготувати з картоплі, не злічити, тому овоч вирощується практично на кожному городній ділянці. Далеко не завжди рослина радує хорошим урожаєм, і наші зусилля, витрачені на картопляних плантаціях, часом стають марними. Виявляється, картопля потрібно правильно посадити! Як це зробити, я вам зараз розповім.

Відбір бульб на посадку

Від якості садивного матеріалу залежить дуже багато. Тому потрібно підійти до цього питання з великою відповідальністю.

При відборі картоплі пам’ятайте:

  • З часом будь-які бульби вироджуються. Оновлюйте посадкову картоплю кожні 4-5 років.
  • Намагайтеся вибирати здорові картоплини середнього розміру. Підгнилі, пошкоджені овочі для посадки не годяться.
  • Перед висадкою обов’язково дістаньте посадкові бульби з темного місця і прогрійте їх на сонці до утворення паростків.

Підготовка грунту

Картопля любить суглинні і супіщані грунти. У важкій глинистої землі овоч буде почувати себе погано. В залежності від способу посадки готується і земля для майбутнього врожаю.

Варіанти посадки картоплі

Класичний

Більшість городників воліють класичний спосіб посіву картоплі – під лопату. Для цього на обраному ділянці робляться лунки глибиною 20-30 см На дно кладеться перегній або азотовмісна добриво. Потім в ямку поміщається бульбу, який засипається землею. Відстань між посадками повинно бути 40-45 см, щоб було зручніше доглядати за сходами.

Висадка картоплі по-голландськи

Цей спосіб підійде для городників, в яких є спеціальна сільськогосподарська техніка, наприклад мотокультиватор з плугом. Картопля садиться у попередньо підготовлені гребені висотою 30-35 див. Оптимальна ширина між гребенями становить 60-70 см, а між посадками 30-40 см. протягом одного сезону гребені необхідно додатково обробляти 2-3 рази.

Посадка в траншеї

Траншейний спосіб теж дуже популярний серед дачників. Його великою перевагою є можливість виростити досить багатий урожай. З осені підготуйте на обраному місці траншею глибиною 50 див.

Яму треба добре удобрити компостом, перегноєм, золою та іншими органічними добривами. Посадка бульб здійснюється в кілька етапів:

  • Перший етап

З настанням весни, коли грунт прогріється до +7+9 °С, висаджуємо підготовлений картоплю в траншею на відстані 20-30 см один від одного. Зверху бульби присипаємо шаром чорнозему і накриваємо плівкою. Через кілька тижнів повинні з’явитися перші сходи.

  • Другий етап

Пророслі рослини потрібно знову засипати шаром чорнозему і накрити плівкою. Через тиждень паростки проклюнуться знову, і ми повторюємо ту ж процедуру.

  • Третій етап

Коли картопляні пагони з’являться знову, в плівці проробляємо отвори для бадилля. Бур’яни, які залишилися під плівкою, незабаром загинуть. А картопля завжди буде зволожений.

Посадка в гребені

Якщо ви хочете забути про підгортання і постійне розпушування ваших посадок, використовуйте цей метод. Бульби садять в гребінь висотою 40-50 див. Між гребенями зберігаємо відстань 80-100 див. Іноді при цьому методі використовують спеціальні дерев’яні ящики із землею. Відпадає необхідність в розпушуванні і прополці картопляних рядів. Цей метод ідеальний на ділянках з бідними і малородючими ґрунтами.

При посадці в гребені можна забути про підгортанні картоплі

Який би спосіб посадки ви не обрали, важливо пам’ятати, що своєчасна обробка від шкідників, підкормка і регулярний полив підуть вашим картопляних грядок тільки на користь. Приділіть картоплі максимум уваги, і вона вразить вас своїм урожаєм.