Квіти

Як правильно і без витрат виростити красиву живопліт з туї

Живі огорожі потрібні в кожному саду. Вони можуть бути як на межах ділянки, маскуючи паркани, так і посередині, розділяючи різні зони саду. Сад, який не проглядається наскрізь, виглядає цікавіше і здається набагато просторіше, ніж є насправді. Живопліт також є прекрасною вітрозахистом, маскуванням для господарських зон та фоном для інших рослин.

Важливо: формувати живопліт потрібно з самого початку, не чекаючи поки вона доросте до бажаного розміру!

У нас в саду більшість огорож з туї звичайної, в сенсі туї західної, несортовой. Цю тую ми колись купували в Рузському розпліднику декоративного садівництва. Це було ще на етапі будівництва і вдома, і наш бюджет за зрозумілих причин тріщав по всіх швах. Якісні сортові рослини 20 років тому купити було не так просто, а найголовніше, набагато дорожче, тому ми і вирішили садити просту ту. Тим більше, що на той час більшість сортових рослин привозили з набагато більш теплого клімату і навесні, вони дуже сильно горіли. Ці ж були вирощені в нашому кліматі, і дуже стійкі.

Я взагалі дотримуюся думки, що найкраща структура декоративного саду 60:30:10 або навіть 70:20:10, де перша цифра процентне співвідношення стійких, невибагливі, легко розмножуються, місцевих і не дуже дорогих рослин, друга – сортових цінних декоративних рослин, а третя – рослин зірок: незвичайної форми, забарвлення або особливо рідкісних і декоративних, що потребують підвищеної турботи і уваги, ну і фінансових вкладень.

Наші звичайні туї мають ряд недоліків, які не дозволяють використовувати їх в якості рослин – солітерів. Але вони цілком підходять для огорожі.

Насамперед, після певного віку, вони дуже швидко ростуть, а відповідно, також швидко израстают, не дуже добре тримають форму, тому потребують регулярної стрижки. А також. вони нестерильні і дають дуже багато насіння Насіння дуже псують вигляд туї, і після того, як вони опадають гілочка часто всихає.

Зате насіння дуже добре проростають і дають безліч садивного матеріалу. І, найголовніше,залучають у сад багато птахів.

З проростками я особливо не церемонюсь, в тому числі і тому, що дуже часто вони проростають у невідповідних місцях, і їх доводиться просто висмикувати. Зазвичай я висаджую їх у горщики і роздаю або ущільнюю свої огорожі, а зараз вирішила висадити ще одну, щоб компенсувати випали глоди, які згодом опинилися в тіні великого клена та ліщини. Молоді туйки виключно тіні і спокійно ростуть навіть у самих темних місцях. Саджу я їх просто під штик лопати, вони прекрасно приживаються і ростуть. Але зробити це треба дуже швидко, відразу ж після викопування, поки корінці не встигли пересохнути. Так як я пересаджую їх у межах однієї ділянки, проблем з грунтом ніяких немає.

Для того, щоб огорожа була досить густою, необхідно висадити 2.5-3 туї на погонний метр і вже наступної весни, коли туйки приживуться, їх обов’язково треба трохи обрізати, щоб вони відразу починали гілкуватися. Ні в якому разі не можна нехтувати цим правилом, в очікуванні, поки вони підростуть, тому що в цьому випадку не вийде густий з самого низу огорожі.

Важливо: підстригаючи тую, зріз завжди робіть тільки по свіжому приросту, відступаючи хоча б кілька см від попереднього зрізу. Хвоя росте тільки на кінцях гілок, і гілка без молодих приростів може відмерти.

Надалі молоді рослинки треба стригти 2-3 рази за сезон, спочатку укорочуючи всі гілки і верхівку, щоб посилити розгалуження по всіх напрямках, а потім, тільки верхівку і зовнішні сторони огорожі. Рослини, які посаджені близько одне до одного (тобто на відстані не менше двох діаметрів крони дорослого дерева) формують з часом єдину крону і ростуть тільки назовні, тому і треба садити туї так часто, інакше огорожа буде рідкісної через проміжків між стовбурами.

Важливо: не відкладайте, якщо вам здається, що туйка ще недостатньо відросла між стрижками, на початковому етапі етапі ваша мета – розгалуження. Обріжте хоча б кілька сантиметрів на кінчиках гілок і обов’язково підгодовуйте рослина, стимулюючи його зростання. Добре підходить для цієї мети Линогумат.

Взагалі, при частої стрижки рослини треба обов’язково підгодовувати, краще добривом тривалої дії для хвойних, яке вносять навесні. Пізніше можна вносити лише калій, магній і мікроелементи.

Така огорожа підійде тільки тим, у кого є час і терпіння, тому що її доведеться ростити не менше 10 років, і вона потребує регулярної стрижки, але зате абсолютно безкоштовна.

Якщо огорожу потрібна вам терміново, то краще придбати більш великі і щільно набиті сортові туї, які доведеться стригти набагато рідше, 1-2 рази в сезон, тому що вони і так добре тримають форму, але це. безумовно, обійдеться набагато дорожче.