Батьківство

Докучливий дитина: як ми самі зробили його таким

Багато батьків скаржаться на певний тип поганої поведінки свого чада: малюк постійно намагається привернути до себе увагу розмовами і вчинками, нескінченно відволікає батьків та інших дорослих від справ, одним словом, веде себе набридливо.

Їм доведеться визнати неприємну правду: з великою часткою ймовірності батьки самі винні в подібно поведінці.

В чому саме проблема і як її вирішити?

Чому дитина стає докучливим?

Люди, мало знайомі з дитячою психологією, вважають, що прилипливі діти погано виховані і розпещені. Ця трактування настирливого поведінки діаметрально протилежна вірною.

  • Дитину неможливо розпестити увагою, любов’ю і чуйністю до нього.
  • А ось ті малюки, яким приділяють мало уваги, змушені буквально вимагати його.

Емоційний зв’язок з батьками – найважливіша для дошкільника.

Якщо дорослі не розмовляють з малюком, приділяють мало часу ігор з ним, не допомагають йому у вирішенні його проблем, він отримує психологічну травму.

  • Прагнучи отримати максимум спілкування за відведений термін – коли батьки нарешті знаходяться поруч з ним – він буквально не відлипає від них.

Ще одна причина – проходження певної стадії розвитку. У віці 3-5 років малюк починає ставити питання про все, що існує в світі.

«Чому?» – найчастіше, що можна почути від них у цей час.

Чому літають птахи, небо має блакитний колір, а хлопчики одягаються інакше, ніж дівчинки?

  • Всі ці питання вони задають батькам, адже в цьому віці малюки вважають їх всезнаючими, незаперечними авторитетами. Дорослі, які втомилися від нескінченних справ і турбот, приймають цю стадію за настирливість.

Як вести себе з «набридливим» дитиною

Важливо зрозуміти, що втрата емоційного зв’язку з дитиною, його довіри – вкрай неприємна ситуація, яка може відгукуватися все подальше життя.

Щоб уникнути цього, важливо пам’ятати:

· дитині необхідно увагу батьків, спілкування з ними;

· для дошкільника батьки – найважливіші люди, тому звертатися з питаннями і проханнями він буде саме до них;

· дитина перестане смикати батьків щохвилини, як тільки у нього пропаде страх стати непотрібним, нелюбимим і забутим. Даючи йому достатньо любові й уваги, можна прискорити цей процес;

· малюки не набридають батькам свідомо – вони роблять це не зі зла і не з бажання викликати роздратування, тому не можна реагувати на «причепливість» негативно.