Квіти

Чому я віддаю перевагу осінню посадку рослин з окс весняної?

1. Восени грунт тепліше повітря, а це сприятливе умова для росту коренів. Навесні ж ситуація зворотна, надземна частина вже починає вегетувати, а земля ще холодна, тому коріння, особливо пошкоджені при викопуванні або посадці, не можуть забезпечити рослині повноцінне харчування і постачання водою.

Не використовуйте при осінній посадці стимулятори росту коренів! Це стане хімічної провокацією їх посиленого розвитку, а надто активно ростуть корені не зможуть як слід підготуватися до зими, і рослина може вимерзнути. Будь-які стимулятори – це весняна історія.

2. Навесні продаються саджанці з ОКС, які викопали ще восени. Добре, якщо зберігали їх у відповідності з технологією. А якщо ні?

3. Восени нововисаджені рослини можна рідше поливати. Тільки не потрапляйте в типову пастку новачків! Дощ – це не полив, навіть якщо він досить сильний. Так, він знижує випаровування з надземної частини, а отже, і потреба рослини у воді. Але грунт промачивает максимум на 30см. Цього може бути достатньо для многолетника, але не для дерева.

4. Восени в саду, як правило, менше справ, ніж навесні, і більше часу для посадки. тому що не треба турбуватися, що саджанець швидко висохне або згорить на сонці.

5. Не останній момент – економія. Багато садові центри і великі магазини розпродають товар з великою знижкою.

Та й у розплідників саджанці з ОКС дешевше, тому що навесні в них вже закладена вартість зимового зберігання, можливих втрат, та ще й плата за наше бажання в щоб те не стало прикрасити сад до нового сезону ))

Буквально сьогодні мені надіслали пропозицію для дизайнерів від одного великого розплідника. Ціни дуже цікаві.

Саме тому рослини в іноземних розплідниках замовляють і оплачують восени. Навесні буде убогий вибір і більш високі ціни. До того ж, можна запізнитися з посадкою, з урахуванням часу доставки.

6. Наступний за осінньою посадкою період спокою дозволяє краще затягнутися ран, отриманих при викопуванні або посадці. В період активного сокоруху, рослина може втратити занадто багато вологи. До того ж, відкриті рани -це вхідні ворота інфекції, а пізньої осені більшість з них вже перебуває в споровій фазі і не може зашкодити.

Що раджу садити восени:

Гортензії волотисте і деревоподібну, рододендрони (в теплих регіонах), хвойні, весеннецветущие і карликові спіреї, зимостійкі сорти яблунь, груш, вишні і сливи, кущі малини, смородини, всі види жимолості (в’ється треба покласти на землю і злегка укрити на зиму), бузок, аґрус, горіх, дерен, зимостійкі види верби, пузиреплодник, березу, каштан, горобина, бузок, сніжноягідник, черемху, калину, зимостійкі види кленів, липу, дуб.