Батьківство

Авторитетний, а не авторитарний: як виховувати дитину без повчань

Батьки хочуть, щоб їхні діти їх поважали і слухали. Але, не всі розуміють, як правильно домогтися цього. Багато вибирають авторитарний метод виховання, позбавляючи малюка права на власну думку, і викликаючи в ньому страх. Такий підхід призводить до погіршення відносин з чадом.

  • Рекомендується використовувати авторитетний метод виховання, тобто вибудовувати довірчі відносини і заслуговувати повагу малюка. Для цього потрібно слідувати декільком радам.

Дайте право вибирати

Вже з дитячого віку дитина намагається висловити власну думку, прийняти рішення самостійно. Не можна обмежувати і позбавляти цієї можливості.

  • Варто пропонувати кілька варіантів, даючи йому можливість вибирати, так він зрозуміє, що його думка має значення.
  • Не можна давати повну свободу дій, це небезпечно для дитини, але і повністю забороняти робити вибір теж не можна. Малюк повинен вчитися приймати рішення самостійно.

Вчіть на прикладах з книг і мультиків

Діти не люблять слухати нотації, тому донести необхідні думки можна через мультфільм або книгу.

Вибирайте добрі і повчальні сюжети, а потім обговорюйте з малюком, що він зрозумів з прочитаного або переглянутого.

Встановлюйте кордону

  • Важливо, щоб малюк розумів, що ваші слова не порожній звук. Якщо ви сказали «ні», то не міняйте свого рішення.
  • Також не варто обіцяти що-небудь, якщо не впевнені, що зможете це виконати.

Щоб домогтися поваги і слухняності, потрібно щоб ваше слово чогось варте.

  • Також не дозволяйте малюкові на вас кричати або бити вас. Не прощайте такої поведінки навіть в самому ранньому віці, інакше дитина буде сприймати це як нормальну поведінку.

Домовляйтеся

Вчіться не змушувати чадо, а домовлятися з ним. Наприклад, якщо він не хоче йти в дитячий сад, то запропонуйте йому після садка поїсти морозива.

Не забороняйте, а знаходите заміну

Якщо дитина малює на стінах, то купіть йому цікаві розмальовки. Якщо донька бере вашу косметику, то купіть їй дитячу косметику.

Важливо не обмежуватися фразою «Так не можна!», а пояснювати, чому саме йому не можна так робити.

Виховання дитини – це складний процес, в якому не обійдеться без різних помилок. Але, якщо ви хочете побудувати і зберегти близькі і довірчі відносини з дитиною, то забудьте про авторитарний метод виховання.