Космічне

Рюгу — перший астероїд, на який успішно здійснили посадку модулі-роботи

Головним чином, дані про астероїд були отримані завдяки японському космічному зонду «Хаябуса-2«. Він був запущений 3 грудня 2014 року, і добрався до своєї мети 7 липня 2018 року.
А вже 21 вересня 2018 року на астероїдну поверхню вперше успішно посадили модулі-роботи. З допомогою цих підстрибуючих посадочних модулів – роботів були отримані перші знімки. Також вони досліджували властивості об’єкта, склад грунту і передали дані на орбітальний апарат.

На підставі отриманих даних учені дійшли висновку, що Рюгу – це молодий астероїд. Так, його вік оцінюється 8,9±2,5 млн років. Найімовірніше, він утворився в результаті руйнування великого об’єкта, імовірно з астероїдного сімейства Эвлалия або Пулана.
Як виявилося, астероїд Рюгу не має магнітного поля. Більш того, він сформувався в умовах слабкого магнітного поля. Вважається, що раніше швидкість обертання тіла була вище в два рази.

Так як астероїд Рюгу літає біля нашої планети, то періодично він зближується з нею. Наприклад, у листопаді 1985 року він пройшов на відстані 0,049 а. е. Таке зближення відбудеться 21 грудня 2033 року і дистанція між нами складе 0,047 а. е.
За розрахунками вчених, чергове зближення в грудні 2076 року буде максимальним. Рюгу наблизиться до Землі і відстань буде всього лише 0,010 а. е.
Однак астероїд не вважають небезпечним для блакитної планети. Адже навіть якщо він потрапить в атмосферу, то просто згорить. На щастя для нас, поки ймовірність падіння низька.