Космічне

Білі і чорні діри

Що таке чорні діри більш або менш зрозуміло, а от що таке білі діри у Всесвіті – загадка навіть для вчених.

Біла діра

Біла діра – це теоретичний об’єкт у космосі, який нічого не може потрапити. Тобто це пряма протилежність чорної діри.

Причому їхнє існування прогнозується такими ж рівнянь загальної теорії відносності.

Білі і чорні діри правда чи вигадка

Варто зазначити, що сучасна фізика припускає наявність особливих тунелів, ведучих з однієї області простору-часу в іншу. Таким чином, якщо Всесвіт і містить у собі білі діри, то вони можуть перебувати в будь-якій її точці.

Правда, поки немає відомих об’єктів у космосі, які можна було б назвати білими дірками. Також невідомо їх формування і властивості, не рахуючи того, що в них нічого не потрапляє.

Ймовірно, тому багато фізиків вважають, що білі діри не можуть існувати в природі. Але якщо рівняння і методи пошуку чорних дір вірні, то як заперечувати реальність інших областей?

Можливий принцип взаємодії чорної і білої дірок

Власне кажучи, астрономи висувають різні думки на цей рахунок. Наприклад, деякі переконані, що утворившись білі діри відразу розпадаються або вибухають.

Що цікаво, за однією з теорій квантової гравітації, чорні діри з часом еволюціонують в білі плями.

До речі, їх дослідженням займався Стівен Хокінг. Він присвятив багато часу на вивчення Всесвіту, і написав цікаві книги: «Чорні дірки і молоді всесвіти», «Коротка історія часу. Від великого вибуху до чорних дірок».

Стівен Хокінг

Походження білих дір

Між іншим, повне рішення Шварцшильда і Керра містить обидві просторово-часові області.
В принципі, сама картина простору-часу включає в себе і білу і чорну області. При цьому їх утворення не може бути роздільним.

Передбачається, що білі об’єкти формуються біля горизонту подій чорних дір. Вони утворюються речовини, що виходить за межі темній області і рухається в зворотному напрямку термодинамічної стріли часу.

Горизонт подій чорної діри

Звичайно, все це лише теорії і припущення, нехай і засновані на математичних розрахунках. На даний момент немає доказів існування таких фізичних об’єктів. Можливо, ми ніколи не дізнаємося, чи є вони насправді. Проте не варто виключати можливість їх існування.

Джерело:

Instagram: